خرید خانه کلنگی

اهداف و انتظارات ما در این درس

پیش نیاز مطالعه این درس:

بخش اول: باورهای مهم در خانه دار شدن

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

بعد از مطالعه این درس انتظار می رود که:

1- استفاده از این روش را با توجه به شرایط مالی خود و مناطق مورد نظر خود بررسی کنید.

2- شرایط خرید خانه کلنگی در مناطق مختلف را بررسی کنید.

در درس گذشته درباره خرید زمین صحبت کردیم. خرید خانه کلنگی، شباهت زیادی به خرید زمین دارد. چرا که بسیاری از کارشناس ها، ارزش خانه کلنگی را معادل ارزش زمین آن می دانند. هدف از خرید خانه کلنگی بازسازی، تعمیر و یا تخریب و ساخت مجدد آن است. در این مقاله قصد داریم خرید خانه های کلنگی را که روشی برای خانه دار شدن است به شما ارائه دهیم.

قبل از خرید خانه کلنگی، به شهرداری آن منطقه ای که قصد خرید خانه را دارید بروید. از شهرداری بابت آن منطقه سوالاتی بپرسید. هدف از سوال پرسیدن آگاه شدن نسبت به وضعیت آن منطقه و همچنین خانه کلنگی مدنظر است. سوالاتی که در خرید شما بسیار کمک می کند. مانند: آیا این محله درطرح هست یا خیر؟ مسئله ای بوده و یا خواهد بود و … .

کارشناسان شهرداری اطلاعات خوب و جامعی را به شما ارائه می دهند. این اطلاعات مفید می تواند برای خرید خانه کلنگی شما می تواند تاثیرگذار باشد. همان طور که گفته شد؛ هدف از این سوال، آگاه شدن نسبت به وجود طرح منطقه است. در سریال پایتخت ۱، «نقی معمولی» خانه ای را در تهران خرید و نمی دانست که آن خانه در طرح شهرداری جهت ساخت اتوبان قرار دارد! باید تحقیق کرد و سوالاتی را پرسید تا اشتباه نقی را تکرار نکنیم.

 

نکات مهمی که در خرید خانه کلنگی باید توجه کنید:

  • آیا خانه ای که قصد خرید آن را دارید عقب نشینی دارد یا خیر؟
  • آیا دسترسی به خیابان اصلی راحت است یا خیر؟
  • در آینده ماشین می تواند به داخل خانه بیاید؟
  • عرض خیابان برای تردد ماشین چگونه است؟
  • آیا دسترسی به امکانات رفاهی و فروشگاهی دارد؟

این ها سوالاتی هستند که باید حتما به دنبال پاسخ آنها باشید.

 

 

خانه کلنگی در مقایسه با زمین

محدودیت در دسترسی کامل به این درس

دوست گرامی

ما حدس می زنیم مطالعه این درس، در زندگی و کسب و کار شما، تاثیر بسیاری داشته باشد.
این درس برای کاربران ویژه وب سایت میدان آزادی درنظر گرفته شده است. برای بهره مندی کامل از مطالب این درس و دیگر مطالب وب سایت میدان آزادی لازم است به عنوان کاربر ویژه ثبت نام کنید. با انجام این کار، شما به خانواده بزرگ میدان آزادی می پیوندید و از صدها مطلب تخصصی آن استفاده می کنید.

به منظور عضویت در وبسایت میدان آزادی بر روی گزینه زیر کلیک کنید.

ثبت نام

در صورتی که با وارد حساب کاربری خود شده اید جهت ارتقا عضویت خود به کاربر ویژه بر روی گزینه زیر کلیک کنید تا بتوانید سریعا عضویت خودتان را ارتقا دهید.

عضویت ویژه

دیدگاه شما چیست؟