کسب و کار یا خرید خانه؟

اهداف و انتظارات ما در این درس

پیش نیاز مطالعه این درس:

«خانه دار شدن» چرا مهم است؟

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

انتظار می رود بعد از این قسمت:

به آمارهای گفته شده برای خانه دار شدن توجه بیشتری کنید.

با توجه به زندگی خودتان و زمان موجود تصمیم درستی را برای خانه داری یا کسب و کار بگیرید.

 

خانه، سمبل کانون گرم خانواده است. کانون گرم خانواده زمانی شکل می گیرد که هر یک از اعضای خانواده کار مناسب و درست خود را انجام دهند. روابط گرم هر یک از اعضای خانواده با وجود خانه و سرپناه مناسب گرم تر می شود و احساس مسئولیت و روابط در این محیط بهتر می شود. همانطور که در مقاله «خانه دار شدن» چرا مهم است؟ گفته شد، حتی پرنده ها نیز قبل از مستقل شدن با جفت خود، ابتدا باید لانه ای درست کنند. زندگی آرام و لطیف با داشتن سرپناه و خانه امکان پذیر است. وجود خانه و مسکن محیط گرم و آرام را برای تک تک اعضای خانواده مهیا می سازد. اگر زندگی را مانند دانشگاهی فرض کنیم، مسکن یکی از واحدهای اصلی است که حتما باید آن را پاس کنیم!

 

در زندگی زناشویی وجود مسکن و امنیت می تواند روابط را بهتر کند. حتی گاهی برخی از  تعارض های زوجین به دلیل نداشتن خانه و سرپناه است.

 

کسب و کار یا خرید خانه ؟

 

 

اهمیت وجود مسکن برای همه ما مشخص است. ولی یکی از دغدغه ها و تصمیمات سخت افراد این است که آیا یک خانه خریداری کنند یا به جای آن، کسب و کاری را برای خود ایجاد کنند؟ این سوال بسیاری از افراد می باشد.

اگر کسی جواب مطلقی به این سوال بدهد مطمئنا از سر احساس و با تجربه کم جواب داده است. جواب واحدی برای این سوال وجود ندارد. پاسخ این سوال کاملا نسبی است و به موارد مختلفی بستگی دارد. مثلا به زمانی که زندگی می کنیم؟ تیپ شخصیتی ما چگونه است؟، ویژگی های رفتاریمان، اوضاع جامعه، وضعیت اقتصادی کشور و … به چه صورت است؟

محدودیت در دسترسی کامل به این درس

دوست گرامی

ما حدس می زنیم مطالعه این درس، در زندگی و کسب و کار شما، تاثیر بسیاری داشته باشد.
این درس برای کاربران ویژه وب سایت میدان آزادی درنظر گرفته شده است. برای بهره مندی کامل از مطالب این درس و دیگر مطالب وب سایت میدان آزادی لازم است به عنوان کاربر ویژه ثبت نام کنید. با انجام این کار، شما به خانواده بزرگ میدان آزادی می پیوندید و از صدها مطلب تخصصی آن استفاده می کنید.

به منظور عضویت در وبسایت میدان آزادی بر روی گزینه زیر کلیک کنید.

ثبت نام

در صورتی که با وارد حساب کاربری خود شده اید جهت ارتقا عضویت خود به کاربر ویژه بر روی گزینه زیر کلیک کنید تا بتوانید سریعا عضویت خودتان را ارتقا دهید.

عضویت ویژه

دیدگاه شما چیست؟