نکات نهایی در بررسی داخل ساختمان

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس انتظار می رود که:

با  نکات نهایی در بررسی داخل ساختمان قبل از خرید آن ملک کاملا آشنا شوید.

در درس قبل، به محیط بیرون ساختمان اشاره کردیم و موارد مهمی را که در آن محله باید به آن توجه کرد ذکر کردیم. در این درس به بررسی نکات نهایی در بررسی داخل ساختمان و عوامل مهم و موثر در فضای داخل خانه می پردازیم.

سرویس بهداشتی

اولین موضوع در بررسی نکات نهایی در بررسی داخل ساختمان ، این است که سرویس بهداشتی در کجای خانه قرار دارد؟ آیا در ابتدای ورودی خانه قرار دارد؟ آیا از هواکش و فن خوبی برخوددار است؟ تک تک واحد ها مسیر جداگانه برای تخلیه بوهای نامطبوع به سمت پشت بام دارد؟

اگر جواب هر یک از سوالات بالا در خانه مورد نظر شما مثبت است، پس از این نظر انتخاب خوبی است. توجه به سرویس بهداشتی و موقعیت آن در خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر جای سرویس بهداشتی از نظر شما مناسب نبود، گزینه دیگری را انتخاب کنید. زیرا عاملی خواهد بود که در آینده به مسئله برمی‌خورید.

نورگیر

یکی از نکات مهم، نورگیر بودن ساختمان است. ساختمان های جنوبی ‌معمولا از نظر نور مشکلات چندانی ندارند. برای ساختمان های شمالی باید دقت کرد که نور کافی را دارند یا خیر. همچنین ساختمان هایی که در جوار شرق و غرب هستند در ابتدای صبح یا شب نور شدید دارند. پس اگر بتوانید ساختمانی را انتخاب کنید که هم از سمت شرق نور بگیرد و هم از سمت جنوب، این می تواند انتخابی عالی باشد.

اتاق های ساختمان

وقتی وارد ساختمان می شوید به تعداد اتاق خواب ها و نحوه جدا بودن آنها توجه کنید. اتاق خواب ها باید توسط یک راهرو از سالن و قسمت های دیگر خانه جداشده باشند. یکی از کاربردهای خانه های این چنینی استفاده راحت از حمام خانه می باشد، زیرا در صورت وجود مهمان می‌توان راحت از حمام استفاده کرد. البته وجود حمام در اتاق‌ها از حسن آن خانه محسوب می شود.

همچنین آشپزخانه بهتر است از طریقی به هوای آزاد راه داشته باشد. یا از طریق تراس، یا بالکن ویا حداقل پنجره به بیرون داشته باشد.

 

 

صدا در ساختمان

محدودیت در دسترسی کامل به این درس

دوست گرامی

ما حدس می زنیم مطالعه این درس، در زندگی و کسب و کار شما، تاثیر بسیاری داشته باشد.
این درس برای کاربران ویژه وب سایت میدان آزادی درنظر گرفته شده است. برای بهره مندی کامل از مطالب این درس و دیگر مطالب وب سایت میدان آزادی لازم است به عنوان کاربر ویژه ثبت نام کنید. با انجام این کار، شما به خانواده بزرگ میدان آزادی می پیوندید و از صدها مطلب تخصصی آن استفاده می کنید.

به منظور عضویت در وبسایت میدان آزادی بر روی گزینه زیر کلیک کنید.

ثبت نام

در صورتی که با وارد حساب کاربری خود شده اید جهت ارتقا عضویت خود به کاربر ویژه بر روی گزینه زیر کلیک کنید تا بتوانید سریعا عضویت خودتان را ارتقا دهید.

عضویت ویژه

دیدگاه شما چیست؟