کسب درآمد از «فریلنسینگ»

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • در مفاهیم دورکاری یا فریلنسینگ آشنا شوید.
  • با سرویس های فریلنسینگ آشنا شوید.
  • از طریق وب سایت های فریلنسینگ، خدمات مورد نیاز خود را به افراد متخصص بسپارید.
  • خدمات و تخصص خود را در وب سایت های فریلنسینگ معرفی کتید و با انجام سفارش، کسب درآمد کنید.

«فریلنسینگ» چیست؟

روزی پیام جالبی از طرف یکی از اعضای کانال تلگرامی خودم دریافت کردم که پیشنهاد همکاری برای فروش دوره آموزش کسب درآمد از یک وب سایت خارجی را می ­داد. این موضوع از آن جهت برایم بسیار جالب شد که آن فرد در خارج از ایران زندگی می­ کرد. از طریق یک شماره تماس، یک ساعت با هم صحبت کردیم و تمام اطلاعات را از آن فرد گرفتم. شیوه کسب درآمد او، آزاد کاری یا «فریلنسینگ» بود که مطمئنم برای 99 درصد افراد جامعه موضوع بسیار جدیدی است و جالب تر آن، اینکه که درآمد ماهیانه آن شخص، یک درآمد میلیونی و بی­ نظیر بود.

در ابتدا، دورکاری و یا فریلنسیگ را توضیح می­ دهم.

 

 دورکاری یا فریلنسینگ شیوه‌ای از کسب درآمد است که بر پایه‌ آن فرد یا شرکتی قول انجام کاری را در ازای دستمزد مشخص به شما می‌دهد. در این شیوه از کسب درآمد، نیازی نیست تکه شما، هر روز در محل خاصی حاضر شوید تا کار مورد نظر کارفرما را انجام دهید. بلکه در بسیاری از موارد، هماهنگی، دریافت، انجام و تسویه ‌حساب کار، از راه‌دور و بدون آنکه دو طرف قرارداد دیداری با یکدیگر داشته باشند، صورت می‌پذیرد. از این جهت به کسب درآمد از این شیوه، دورکاری، آزاد کاری و یا فریلنسینگ گفته می‌شود و اساساً این کسب‌ و کار، یک‌نفره است.

 

امروزه صرفاً از طریق آزاد کاری یا فریلنسینگ، میلیون‌ها نفر در کشورهای توسعه یافته درآمد اینترنتی دارند و ثابت کرده‌اند که لزوماً نباید برای کسب درآمد در استخدام دیگران بود. مدل سازمان یافته این کسب‌وکار اینترنتی به گونه‌ای ایجاد شده که دو طرف یک قرارداد، می‌توانند از دو کشور مختلف بوده و هیچ محدودیت مکانی برای انجام کار و کسب درآمد وجود نداشته باشد. همین حالا افراد بسیاری در ایران هستند که از طریق کار برای شرکت‌های آمریکایی و اروپایی با پول رایج دلار کسب درآمد می‌کنند. این موضوع با توجه به ارزش پایین ریال ایران بسیار قابل توجه و اقتصادی است.

 

 

اما در کسب درآمد به شیوه دورکاری، مسلماً هر شغلی را نمی‌توان غیر حضوری و در اینترنت انجام داد. برای همین، در این روش از کسب درآمد بعضی حرفه‌ها خیلی بیشتر مورد نیاز بوده و بازار کار آن داغ‌تر است. نمونه‌های زیر مواردی از آنها هستند:

محدودیت در دسترسی کامل به این درس

دوست گرامی

ما حدس می زنیم مطالعه این درس، در زندگی و کسب و کار شما، تاثیر بسیاری داشته باشد.
این درس برای کاربران ویژه وب سایت میدان آزادی درنظر گرفته شده است. برای بهره مندی کامل از مطالب این درس و دیگر مطالب وب سایت میدان آزادی لازم است به عنوان کاربر ویژه ثبت نام کنید. با انجام این کار، شما به خانواده بزرگ میدان آزادی می پیوندید و از صدها مطلب تخصصی آن استفاده می کنید.

به منظور عضویت در وبسایت میدان آزادی بر روی گزینه زیر کلیک کنید.

ثبت نام

در صورتی که با وارد حساب کاربری خود شده اید جهت ارتقا عضویت خود به کاربر ویژه بر روی گزینه زیر کلیک کنید تا بتوانید سریعا عضویت خودتان را ارتقا دهید.

عضویت ویژه

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟