تعاونی مسکن

اهداف و انتظارات ما در این درس

پیش نیاز مطالعه این درس:

بخش اول: باورهای مهم در خانه دار شدن

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

بعد از مطالعه این درس انتظار می رود که:

1- با مفهوم تعاونی مسکن آشنا شوید.

2- استفاده از این روش را با توجه به شرایط مالی خود بررسی کنید.

 

در درس گذشته با روش مشارکت در ساخت آشنا شدیم. در این درس با مفهوم تعاونی مسکن آشنا می شویم. تعاونی به نوعی همان مشارکت در ساخت با گستردگی بیشتر است. تعاونی، مشارکتی است که عده‌ای از افراد مانند دوست، آشنا، خانواده، همشهری و … برای دستیابی به هدف مشترک گردهم می‌آیند. این تعاونی که جهت خانه دار شدن اعضا تشکیل می شود؛ تعاونی مسکن نام دارد و هدف از گردهم آمدن آن، خرید و یا ساخت مسکن می باشد. تعاونی مسکن به صورتی گروهی می باشد و هر یک از اعضای گروه، قسمتی از مایحتاج خرید و یا امور ساخت خانه را تقبل می کنند.

خوبی شکل گیری تعاونی مسکن، به این صورت است که واسطه های غیرضروری حذف می شود و هزینه برآمده کل، به شدت کم می شود.

تعاونی مسکن روشی برای خانه دار شدن است. این روش، شرایط خاص خودش را دارد. برای مثال، حداقل با ۱۰ عضو شروع به فعالیت می کند. حداقل ۱۰ عضو به صورت اصل تعریف شده است. در حالی که با تعداد کمتر نیز می توان تعاونی مسکن تشکیل داد. همکاری و تعهد اولویت است. نیازی به ایده آل گرایی نیست. با هر تعدادی که می توانید شروع کنید و تشکیل گروه بدهید. این افراد می توانند دوست، آشنا و یا هر کسی باشد که در آینده با آنها آشنا می‌شوید.

 نکته مهم برای تعاونی مسکن، توجه به قانون و همکاری هر یک از اعضای تعاونی می باشد. حسن تعاونی مسکن کاهش شدید هزینه ها می باشد.

 

 

مشاور و یا وکیلی در دسترس داشته باشید تا هنگام بروز مسئله و مشکلاتی، به شما کمک کند. وجود وکیل سبب پیگیری قانونی می شود و مسائل زودتر حل می شود.

نوشتن قرارداد

محدودیت در دسترسی کامل به این درس

دوست گرامی

ما حدس می زنیم مطالعه این درس، در زندگی و کسب و کار شما، تاثیر بسیاری داشته باشد.
این درس برای کاربران ویژه وب سایت میدان آزادی درنظر گرفته شده است. برای بهره مندی کامل از مطالب این درس و دیگر مطالب وب سایت میدان آزادی لازم است به عنوان کاربر ویژه ثبت نام کنید. با انجام این کار، شما به خانواده بزرگ میدان آزادی می پیوندید و از صدها مطلب تخصصی آن استفاده می کنید.

به منظور عضویت در وبسایت میدان آزادی بر روی گزینه زیر کلیک کنید.

ثبت نام

در صورتی که با وارد حساب کاربری خود شده اید جهت ارتقا عضویت خود به کاربر ویژه بر روی گزینه زیر کلیک کنید تا بتوانید سریعا عضویت خودتان را ارتقا دهید.

عضویت ویژه

دیدگاه شما چیست؟