تنظیمات امنیت اینستاگرام

اهداف و انتظارات ما در این درس

پیش نیاز مطالعه این درس:

ساخت یک پروفایل ایده آل در اینستاگرام

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

بعد از مطالعه این درس انتظار می رود که:

1-امنیت حساب کاربری خود را ارتقا بدهید.

2-بر کامنت های ثبت شده در پست های خود مدیریت کنید.

3- با نحوه بلاک کردن و گزارش کردن افراد مزاحم آشنا شوید.

در درس قبلی با نحوه ایجاد یک حساب کاربری در اینستاگرام آشنا شدیم. قبل از اینکه فعالیت خود را در اینستاگرام شروع کنیم لازم است که برخی تنظیمات امنیت اینستاگرام را در حساب کاربری خود فعال کنیم. برای این کار باید ابتدا صفحه پروفایل خود را باز کنیم. سمت راست در نوار ابزار بالای این صفحه یک آیکون به شکل سه خط موازی  وجود دارد. با لمس این آیکون و لمس گزینه setting وارد صفحه تنظیمات کلی می­ شویم.

 

امنیت ورود

در پایین قسمت Privacy and Security، گزینه­ ای به نام Two-Factor Authentication  وجود دارد که با لمس آن صفحه دیگری باز می­ شود. در این صفحه امکان فعال کردن گزینه­ ای به نام  Text Message وجود دارد. این گزینه، یک ابزار امنیتی است که با فعال کردن آن هر زمان که هر کسی قصد وارد شدن به حساب کاربری ما را داشت؛ قبل از ورود باید کد فعالسازی ارسال شده به شماره ما را وارد کند. با این کار حتی کسانی که نام کاربری و رمز عبور ما را دارند نمی ­توانند بدون وارد کردن کد فعالسازی، به حساب ما وارد شوند.

گزینه دیگر به نام Authentication App است که با فعال کردن آن و دانلود اپلیکشین امنیتی Google Authenticator و نصب آن، بعد از هر بار ورود به اینستاگرام باید رمز خود را در این اپلیکیشن وارد کرده و یک کد ثانویه از آن دریافت کنید. این قابلیت، یکی از جدیدترین قابلیت ها در تنظیمات امنیت اینستاگرام است که با همکاری اینستاگرام و گوگل ایجاد شده است.

 

ایجاد حساب خصوصی

گزینه دیگر در این بخش به نام  Private Account است. با فعال سازی این گزینه، تنها افرادی که ما می­ خواهیم می ­توانند صفحه ما را فالو کنند و پست­ های ما را ببینند. البته فعال کردن این گزینه در صورتی پیشنهاد می­ شود که قصد انتشار عکس ­های خصوصی داریم و در صورتی که قصد ایجاد یک صفحه تجاری داریم این گزینه را نباید فعال کنیم.

 

حذف فالوئرها

همچنین در این حالت می­ توانیم هر یک از فالوئرهای خود را حذف کنیم. برای این کار باید به صفحه پروفایل خود برویم. سمت راست عکس پروفایل، سه گزینه به نام­های following، followers و posts وجود دارد. با لمس گزینه اول، لیست افرادی که آنها را فالو کرده­ ایم نمایش داده می­ شود. با لمس گزینه دوم نیز فالوئرهای ما نمایش داده می ­شود. با وارد شدن به این قسمت، در کنار نام هر کس، آیکونی به شکل سه نقطه وجود دارد که با لمس آن و انتخاب گزینه Remove، آن فرد از لیست فالوئرهای ما حذف می­ شود.

کنترل کامنت ها

گزینه  Comments Controls هم یکی دیگر از گزینه­ های جالب و کاربردی است که در  قسمت Privacy and Security وجود دارد. در این قسمت و در بخش Filters دو ابزار وجود دارد. با فعالسازی ابزار Hide Offensive Comments، اینستاگرام با معیارهای خود از انتشار نظرات حاوی کلمات توهین آمیز برای پست­های ما جلوگیری می­ کند. با استفاده از ابزار Enable Keyword Filters، نظرات حاوی کلماتی که ما تعریف کرده­ایم فیلتر می ­شود. در بخش Controls نیز می توانیم تعیین کنیم چه کسانی حق دارند برای پست های ما کامنت بگذارند (Allow Comments From) و چه کسانی این حق را ندارند (Block Comments From).

 

بلاک کردن

گزینه کاربردی دیگر در بحث تنظیمات امنیت اینستاگرام، گزینه بلاک کردن افراد مزاحم است. در اینجا با نحوه بلاک کردن افراد مزاحم آشنا می شویم.

محدودیت در دسترسی کامل به این درس

دوست گرامی

ما حدس می زنیم مطالعه این درس، در زندگی و کسب و کار شما، تاثیر بسیاری داشته باشد.
این درس برای کاربران عادی وب سایت میدان آزادی درنظر گرفته شده است. برای دسترسی به متن کامل این درس باید در میدان آزادی ثبت نام کنید. ثبت نام در میدان آزادی رایگان است و شما با انجام ثبت نام به عنوان کاربر عادی سایت شناخته می شوید و می توانید از حدود 40 درصد مطالب سایت به صورت رایگان استفاده کنید. برای بهره مندی کامل از مطالب ویژه وب سایت میدان آزادی لازم است به عنوان کاربر ویژه ثبت نام کنید. با انجام این کار، شما به خانواده بزرگ میدان آزادی می پیوندید و از صدها مطلب تخصصی آن استفاده می کنید.

به منظور عضویت در وبسایت میدان آزادی بر روی گزینه زیر کلیک کنید.

ثبت نام

در صورتی که با وارد حساب کاربری خود شده اید جهت ارتقا عضویت خود به کاربر ویژه بر روی گزینه زیر کلیک کنید تا بتوانید سریعا عضویت خودتان را ارتقا دهید.

عضویت ویژه

دیدگاه شما چیست؟