کسب درآمد از «مواد قابل بازیافت»

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • به این باور برسید که بدون سرمایه و یا با سرمایه ای اندک می توانید کارهای زیادی بکنید و پول های زیادی به دست آورید.
  • از جمع آوری مواد بازیافتی، پولسازی کنید.

یکی از دوستان قدیمی که در شهر ایلام زندگی می ­کند روزی حرف جالبی زد. او با هیجان و جذابیت بسیار زیادی می­ گفت: «ما حتی از آشغال­ ها هم پول درمی ­آوریم. آشغال­ ها طلا هستند و حداقل چند نفر را در هر شهر و روستایی ثروتمند می­ کند»

در واقع بیشتر از محتوای حرفهایش، این هیجان بی مثالش بود که باعث جلب نظر من شد. او برایم از کاری که یکی از اقوامش در ایلام انجام می ­داد و سودهای میلیونی ماهیانه داشت گفت و اینکه خودش هم قصد دارد وارد این کار شود. کار آن فرد این بود که با مسئولین شهرداری صحبت کرده تا در ازای پرداخت مبلغ ناچیزی به آنها، در محل تخلیه‌ زباله‌های شهرداری با کمک چند کارگر، مواد بازیافتی را جدا و به کارخانه‌های بازیافت بفروشد.

پس از آن­که کمی تحقیق کردم، برایم خیلی جالب شد که چرا کاری به این آسانی، بدون دردسر و راحت اما پرسود را افراد بیشتری در هر شهر، جزو برنامه های خودشان قرار نمی دهند و این­قدر نالان هستند!!! بنابراین به یکی از دوستانم که می ­دانستم علاقه به این شکل ایده ­ها و کارها دارد، تماس گرفتم تا با دوستان خودش این موضوع را پیگیری و به نتیجه برساند. نتیجه بسیار جالب بود و امروز چندین نفر از همین شیوه به درآمدها بسیار خوبی رسیده ­اند.

اجازه دهید موردی دیگری از یکی از بستگانم تعریف کنم که از آن طزیق به درآمد و مکنت زیادی رسید. چند تن از بستگان ما به شغل فروش باتری خودرو مشغول هستند و از این راه کسب درآمد می ­کنند. اما آن­ها در کنار داشتن این شغل، از چیزهای بیشتری نیز کسب درآمد می­ کنند که یکی از آن­ها باتری­ های فرسوده است. آن­ها باتری فرسوده مشتری را گرفته و به همان صورت به کارخانه ­های تولید باتری فروخته تا این باتری های را دوباره بازتولید کنند.

این کاری است که در بازر باتری همه انجام می­ دهند و یک روال عادی و معمول است اما فرایند ثروتمند شدن از آن­جایی شروع می ­شود که شخصی همانند پسرعمه من تصمیم به جداسازی، تفکیک و یا حتی تبدیل باتری های فرسوده به چیزهای با ارزش­تری می ­گیرد. او اگرچه روزی یک باتری فروش معمولی بود، اما امروز یک کارخانه بازیافت باتری­ های فرسوده دارد که محصولات بسیار با ارزشی همانند بست باتری و .. از تولیدات آن است. همچنین تولیدات بسیاری را نیز به عنوان مواد اولیه به کارخانه­ های دیگر می فروشد و به این طریق درآمد بسیار بالایی دارد.

 

اگر واقعیت را بخواهید، بسیاری از صاحب نظران معتقد هستند، پول زیادی در صنعت بازیافت وجود دارد که کسی به دنبال آن نرفته است.. ورود به صنعت بازیافت، نیازمند تغییر نگرش نسبت به تمام چیزهایی است که در ایران نام دور ریختنی به خود گرفته‌اند. شاید به جرأت بتوان گفت، سخت‌ترین قسمت کسب درآمد از مواد بازیافتی، تغییر نگرشی است که ‌باید نسبت به این مواد با ارزش داشت. اگر می‌توانید این تغییر نگرش را از اکنون شروع کنید، مطمئن باشید می‌توانید در زمان کوتاهی، پول‌ بسیار زیادی نیز از این راه به دست آورید.

 

احتمالاً در شهر شما نیاز به هماهنگی با شهرداری نباشد و بتوانید از هم‌اکنون همانند داستان دوستانم که برای شما تعریف کردم، در این کسب‌وکار فوق‌العاده شروع به فعالیت کنید. همچنین نیاز نیست تا خود شما آستین بالا بزنید و در میان زباله‌ها بروید. این کار را دو کارگر ساده نیز می‌توانند انجام دهند و شما تنها باید آنها را مدیریت کنید.

نمونه‌ای از مواد بازیافتی سودآور

محدودیت در دسترسی کامل به این درس

دوست گرامی

ما حدس می زنیم مطالعه این درس، در زندگی و کسب و کار شما، تاثیر بسیاری داشته باشد.
این درس برای کاربران ویژه وب سایت میدان آزادی درنظر گرفته شده است. برای بهره مندی کامل از مطالب این درس و دیگر مطالب وب سایت میدان آزادی لازم است به عنوان کاربر ویژه ثبت نام کنید. با انجام این کار، شما به خانواده بزرگ میدان آزادی می پیوندید و از صدها مطلب تخصصی آن استفاده می کنید.

به منظور عضویت در وبسایت میدان آزادی بر روی گزینه زیر کلیک کنید.

ثبت نام

در صورتی که با وارد حساب کاربری خود شده اید جهت ارتقا عضویت خود به کاربر ویژه بر روی گزینه زیر کلیک کنید تا بتوانید سریعا عضویت خودتان را ارتقا دهید.

عضویت ویژه

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟