ورود به مدارس با برگزاری کلاس‌های «تفکر خلاق»

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • به این باور برسید که بدون سرمایه و یا با سرمایه ای اندک می توانید کارهای زیادی بکنید و پول های زیادی به دست آورید,
  • با دوستان خود یک گروه تشکیل دهید و اقدامات لازم برای شروع کار را انجام دهید.
  • وارد مذاکره با مدارس شوید.

یک طرح خلاقانه

سال 94 بود که با یکی از جالب ­ترین ایده ­ها در حوزه آموزش برخوردم که کاملاً بر اساس یک نیاز سنجی اصلی است. یکی از دخترعموهایم که آن زمان دانشجوی دکتری فیزیک دانشگاه شهید بهشتی بود و امروز در دانشگاه بوستون آمریکا کار می­ کند، برای اولین بار طرحی با نام طرح کلاس ­های تفکر خلاق را ایده پردازی نمود و از من خواست تا در به اجرا رساندن آن، کمکش کنم. آن طرح یکی از بکرترین طرح­ هایی است که همین اکنون می ­تواند افراد دانشگاه رفته بسیاری را وارد کار نموده و همچنین از معضلات اصلی جامعه آموزشی ایران بکاهد.

مشکل بزرگ شیوه تدریس مدارس فعلی این است کاملا و به طور محض، آموزش محور است. این شیوه ضربات سنگینی بر پیکره عملیاتی نمودن آموزش ­های مدارس ایران می ­زند. به عبارتی آن‌چه که در اکثر مدارس فعلی ایران در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد، مطالبی است که دانش‌آموزان ‌باید بدون هیچ‌گونه آزمایش و لمسی آنها را به حافظه بسپارند. علاوه بر این ها، موضوع انجام کارهای گروهی از دیگر موضوعاتی است که خلأ آن در مدارس وجود دارد. حل این مشکلات مانند همیشه از راه‌هایی است که در عین مفید بودن، درآمد بالایی نیز به­ همراه دارد.

 

Science and education. Book study knowledge, research and learning, vector illustration

 

ایده کارگروه ­های تفکر خلاق چیست؟

محدودیت در دسترسی کامل به این درس

دوست گرامی

ما حدس می زنیم مطالعه این درس، در زندگی و کسب و کار شما، تاثیر بسیاری داشته باشد.
این درس برای کاربران ویژه وب سایت میدان آزادی درنظر گرفته شده است. برای بهره مندی کامل از مطالب این درس و دیگر مطالب وب سایت میدان آزادی لازم است به عنوان کاربر ویژه ثبت نام کنید. با انجام این کار، شما به خانواده بزرگ میدان آزادی می پیوندید و از صدها مطلب تخصصی آن استفاده می کنید.

به منظور عضویت در وبسایت میدان آزادی بر روی گزینه زیر کلیک کنید.

ثبت نام

در صورتی که با وارد حساب کاربری خود شده اید جهت ارتقا عضویت خود به کاربر ویژه بر روی گزینه زیر کلیک کنید تا بتوانید سریعا عضویت خودتان را ارتقا دهید.

عضویت ویژه

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟